Jak to w końcu jest z tym zwrotem podatku z Holandii?

Wprowadzenie przez Belastingdienst nowych zasad naliczania zwrotu podatków dla obcokrajowców wywołało spore zamieszanie.

Na początku stycznia jako pierwsi na rynku informowaliśmy o zmianach, które miały obniżyć wysokość zwrotu podatku. Od początku ten temat budził wiele wątpliwości, na rynku pojawiały się sprzeczne informacje i różne wyliczenia. Oliwy do ognia dolało pojawienia się kalkulatora urzędowego, którego wyliczenia różniły się od powszechnie dostępnej wiedzy na temat wchodzących w życie zmian.

Jak jest w rzeczywistości?

Pewnym jest, że zwroty podatku za 2013 rok są niższe niż w latach wcześniejszych – jednak nie tak niskie jak informowało wiele firm rozliczających podatki z Holandii. Powszechnie używane przez większość tych firm kalkulatory urzedowe, podawały zaniżone kwoty zwrotu podatku, a w wielu przypadkach nawet niedopłatę, dlatego wiele osób zostało odesłanych „z kwitkiem”. Nie sposób ocenić czy był to przypadkowy błąd algorytmu czy celowe działanie urzędu, mimo wielokrotnego zgłaszania prawdopodobieństwa błędu w algorytmie liczącym nikt nie ustosunkował się do naszych pytań.

Dziś, gdy pojawiły się już pierwsze decyzje urzędu na temat przyznanych kwot zwrotu podatku za rok 2013, możemy ze 100% pewnością powiedzieć czy i ile zwrotu podatku jest należne Polakom pracującym w Holandii.

Jeśli Ty bądź ktoś z Twoich znajomych otrzymał informację, że nie przysługuje mu zwrot podatku, to prawdopodobnie był on błędnie wyliczony, dlatego warto ponownie postarać się o należna Ci pieniądze.

Komu wierzyć?

Setki polskich i holenderskich biur rozliczeniowych w drodze oszczędności rozlicza swoich klientów używając darmowego programu urzędowego. Wiąże się to z tym, że deklaracje wysyłane są do urzędu w sposób niedopuszczalny; w imieniu klienta, a nie jako agent podatkowy – w razie problemów autorem deklaracji jest wyłącznie klient. Do tego dochodzi błędnie skalkulowana na niekorzyść klienta kwota zwrotu, oraz brak potwierdzenia, że zgłoszenie dotarło do urzędu.

Euro-Tax.pl jako agent podatkowy korzysta ze specjalnego oprogramowania do zgłaszania deklaracji, jest pewny swoich wyliczeń, a także widzi od razu, czy wszystkie wysłane deklaracje dotarły do urzędu.  Jeśli wciąż nie uzyskałeś zwrotu podatku skontaktuj się z nami i uzyskaj bezpłatną informację i kalkulację Twojego zwrotu.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Waclaw, dodano: 24 maja 2017 | 21:08
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/1/0/0 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Zbywają ludzi, ...
Przeczytaj opinię